Nawigacja
Strona Główna
Artykuły- Dzieje Krzeska i Podlasia .Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 211
Najnowszy Użytkownik: lobby839
Witam na stronie "Dzieje Krzeska Królowa Niwa".
Moje hobby: Dzieje Krzeska Królowa Niwa,obyczaje ludowe,historia szkół do których uczęszczałem,fotografia, stare zdjęcia, fotofora, antyki, motoryzacja-stare samochody, drzewo genealogiczne, zwiedzanie nowych nieznanych (ciekawych) miejsc, poznawanie kultur... Strona poświęcona jest Dziejom Krzeska Królowa Niwa- okolic i regionu, historii rodów po mieczu i kądzieli. Praca nad stroną trwa. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Moja poczta: ajan@tlen.pl. "Każdy z nas śmiertelników podąża drogą życia. To w jaki sposób przez tą drogę przejdziemy, jak skorzystamy z danych nam darów, zależy od nas, od naszego postępowania, uczynków. Zastrzeżenie prawne.Prawa autorskie oraz inne prawa własności intelektualnej do wszystkich treści, fotografii zamieszczonych i zawartych na niniejszej stronie internetowej stanowi zbiór Jana Aleksandrowicza i mogą być wykorzystywane wyłącznie za jego zgodą.Kopiowanie udostępnianych w tym miejscu treści możliwe jest jedynie do użytku osobistego.Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).
Artykuły
Zamordowani i prześladowani w trakcie wojeń światowych. (1) Okolice Krzeska i najciekawsze zakątki naszego regionu i Polski... (7)
„Cudze chwalicie...- to stare polskie przysłowie wiele mówi o Nas, Polakach. Prześcigamy się w wymyślaniu nowych miejsc za granicą, a zapominamy o swoim kraju.
Dożynki, kultura, tańce, wesela, ocepiny w Krzesku i okolicach. (6)
Dożynki, święto dziękczynienia za plony, to bardzo ważne wydarzenie w życiu wsi. To uroczystość, która kończy żniwa, uwieńczenie wielkiego gospodarskiego trudu.
Dzieje Koła Młodzieży Wiejskiej "WICI" 1907-1948 w Krzesku. (1)
Naprzód z miłoscią, wiarą i tesknotą, do ideału, do sławy a wiernie. A jeśli błoto na drodze; przez błoto. A jeśli kolce i ciernie; przez ciernie. A jeśli wieńce i róże; przez róże.
Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzesku. (2)
Straż Pożarna w Krzesku jako Towarzystwo OSP istnieje od 1925 roku, zebranie założycielskie odbyło się 10 maja w mieszkaniu Walentego Pasiaka
Dzieje parafii K R Z E S K w Dekanacie Zbuczyńskim- Diecezji Siedleckiej. (5)
Jest to zbiór materiałów, zdjęć, kronik i zapisków o powstaniu parafii w Krzesku.
Dzieje Podlasia i Mazowsza (4)
Część osad rozwijała się samodzielnie, inne w powiązaniu z grodami, których w okresie VI-IX w. znamy na tym terenie jedynie — w Klimach, Krzesku-Królowej Niwie .
Dzieje rodziny Aleksandrowicz (8)
Kogo z nas nie interesuje historia ojców i pradziadów, kto chciałby byc człowiekiem z nikąd, bez korzeni " To co przeżyło jedno pokolenie,drugie przeżywa w sercu i pamięci" - Artur Oppman.
Dzieje rodziny Jagielaków. (1)
Napisała Ania Cisak: Mój Tata Jan Jagielak syn Władysława syna Tomasza syna Macieja syna Jakuba.
Dzieje rodziny Pasiaka Aleksandra. (2)
Matka Katrzyna z Dziedziców (28.11.1866-24.05.1945),ojciec Walenty(13.02.1859-17.05.1940) matki Agnieszki(27.09.1823-1902) ze Zbuckich i ojca Adama(21.01.1918-1860) syna Jakuba i Agaty.
Dzieje szkolnictwa Gminy Królowa Niwa w Krzesku. (2)
„ Nad Jankiem szumiały brzozy " W ludzie rolnym widziano tylko bydle robocze, które trzeba kijem do roboty na pańskim, jak się zachęca konia lub wołu do szybkiego kroku cytat z "Wici
Historia Krzeska Królowa Niwa i okolic. (17)
" W rejestrze Adam Krzeski był synem Aleksandra i Marianny z Kazanowskich. W 1656 roku występował jako dziedzic Woli Chomejowej i rodowego Krzeska."- z " Dzieje parafii Ulan- Czubaszek
Kolekcja starych aparatów i dawnej fotografii. (1)
Powiem Ci, śmieszna sprawa, może to miła jest nauczka, wiem po co zbierać fotografie, by mogła je przeglądać wnuczka.
Krzesk Królowa Niwa w starej fotografii. (2)
Poczynając od styku z traktem Brzeskim, a kończąc nagle w polu, w kępie drzew. Miejsce to nazywa się przepięknie, to jedyny w swoim rodzaju eponim – Krzesk Królowa Niwa.
Książki i artykuły Mieczysława Kalickiego z Grochówki parafia Krzesk. (10)
Po upływie prawie 100 lat, gdy w miejscu obecnego Kościoła stała drewniana kaplica, znikły z widoku naszych oczu małe drewniane chaty z małymi okienkami, kryte słomą, często z gankiem, zimą ogacone
M E D I A o Krzesku. (7)
Wieś stanowi opozycję w stosunku do miasta. Nazywana jest ziemską arkadią, w której czas płynie spokojnie i przyjemnie,powszechnie panujący we wsi spokój,możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą.
Moje podróże i wycieczki po świecie. (2)
"Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy. Pomagają się przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki"- frag. cyt. Martyny Wojciechowskiej.
Prace gospodarskie,polowe (żniwa, wykopki, sianokosy, orka) zabawy, hulanki - jak to kiedyś było. (3)
Na początku XIX wieku karczma odgrywała ważną rolę w życiu wsi.Kiedyś nie było kopaczek mechanicznych tylko motyka, iemniaki kopano długo.
Saga o Pawlakach z Krzeska. (3)
Jeśli chcecie kiedyś rozpoznać bez pudła pochodzenie kogoś, skłońcie go do próby sziboletu. Niech po prostu powie słowo "Krzesk".
SIEDLCE i okolice. (12)
Jest to kraina zamknięta między szeroką niebieską Wisłą, wschodnim Bugiem i Wieprzem, a jej stolicę Siedlce wspominam jako moją małą Ojczyznę- cytat z Zofii Nałkowskiej.
Wspomnienia o ludziach z Krzeska i związanych z Krzeskiem. (12)
Krzesku urodziły się osoby które coś zrobiły dla społeczeństwa, regionu i kraju.Chłopcy często wychodzili na szosę, patrzyli na ruch jaki się po niej odbywa i wnoskowali o przebiegu wojny.
Święta w Kościele Rzymsko-Katolickim oraz Święta Narodowe. (12)
Święty – używane w chrześcijaństwie określenie człowieka w sposób heroiczny realizującego określone, specyficzne wartości.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

JOANNA

Szanowny Panie.Jestem wnuczką Władysława i Jadwigi Starzyńskich,córką Ligii Soćko z domu Starzyńskiej.Pragnę sprostować, że moja mama miała na imię Ligia anie Lidia jak Pan napisał w swoim opracowaniu

ajan

To prawdziwa uczta dla oczu, zobaczyć takie perełki, nie wspominając o walorze sentymentalnym. Baaaardzo Ci za to dziękuję, że jesteś otwarty, że potrafisz się dzielić, że dostarczasz ludziom pozytyw

ajan

Wywodzę się z rodu, którego gniazdem, przynajmniej od 200 lat jest Krzesk. Mój dziad urodził się w Krzesku. Pracuję nad genealogią Pawlaków krzeskich. Może więc przyszedł czas i na Krzesk? Krzysztof

ajan

Witaj Janku ! Tu Ela Ginalska z domu - obecnie Niestryjewska . Mieszkam w Gdańsku - dzisiaj weszłam na stronę Krzeska i jestem zadowolona ,że coś takiego istnieje . Super moje gratulacje.

Piotrek

Witam Panie Janie. Od dłuższego czasu przeglądam Pana stronę.Najbardziej interesuje mnie historia pałacu w Krzesku, dlatego prosiłbym o większą ilość archiwalnych zdjęć. Wiem też że zdjęcia takie posi

niullak

Witam! Poznawanie historii przodków to wciągające zajęcie. I bardzo pouczające. Dlatego z chęcią dowiemy się więcej o naszej rodzinie z Kośmidrów smiley

johns37

Witam Pana Panie Janie!! Napewno Pan mnie nie pamieta i nie kojarzy z nikim. Ja Pana znam jako nauczyciela samochodówki, odo której w latach 70 uczęszczałem oraz widuję czesto Pana na spotkaniach Kl940,985 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie